Qui som

MISSIÓ

Educar humanament i cristianament els infants i joves.

Cent anysEl Centre Educatiu Cristià La Salle Premià de Mar és un àmbit d’aprenentatge que cerca el desenvolupament integral de l’alumne i la seva incorporació responsable i crítica a la societat.

Fomentem Ia formació continuada i la creativitat del professorat per respondre als reptes educatius amb total professionalitat, sentit d’equip i eficàcia docent. La nostra metodologia es centra en l’alumne/a.

Els educadors exerceixen un paper mediador entre l’alumne/a i l’aprenentatge aplicant els recursos didàctics i tecnològics amb voluntat innovadora i considerant I’avaluació com un instrument valuós per la millora de la pràctica educativa.

VISIÓ

El Centre Educatiu La Salle Premià de Mar vol ser un centre de qualitat que eduqui en valors cristians, atenent la diversitat de la comunitat educativa, amb esperit innovador, utilitzant els recursos de les noves tecnologies i fomentant la formació contínua del professorat.

POLÍTICA DE QUALITAT

L‘escola La Salle és un centre concertat a la comarca del Maresme.

La nostra Política de Qualitat està d’acord a satisfer les necessitats dels alumnes i la resta de la comunitat educativa, oferint-los uns ensenyaments i serveis de qualitat, cercant la millora contínua.

La implantació i el manteniment del nostra sistema de gestió de la qualitat contempla com a referents:

  • La dimensió personal de l’alumne/a, que implica la satisfacció de les seves necessitats educatives des dels valors cristians.
  • La dimensió familiar, que comporta una relació de confiança amb el centre per tal de garantir la qualitat del servei educatiu que reben els seus fills i filles.
  • La dimensió professional, que fa necessària la satisfacció de l’Equip Docent i Personal d’Administració i Serveis.
  • La dimensió social, que exigeix dotar de competències, habilitats i valors a les persones per tal d’incorporar-se a la societat.
  • La dimensió tècnica, que cerca l’acompliment i actualització dels objectius de qualitat i els requisits establerts per l’administració Educativa.
  • La dimensió econòmico-financera, que implica el compromís de la Direcció en administrar els recursos del centre per tal de proporcionar la infraestructura necessària per assolir els objectius de qualitat.

La Direcció del centre es compromet en comunicar la Política de Qualitat a tota la comunitat educativa.

La Política del centre es revisa per tal d‘adaptar-Ia als canvis que es produeixien a la societat contínuament. Tota la comunitat educativa accepta aquest repte i assumenix Ia responabilitat de participar activament en el desenvolupament i millora de la qualitat al centre, revisant, quan sigui necessari, els objectius marcats per tal de complir la nostra missió.

Organigrama nominal

DIRECTORA Sra. Isabel Soler isoler@lasalle.cat
SOTSDIRECTORA Sra. Elisenda Busquets ebusquets@lasalle.cat
CAP D’ESTUDIS EI-EP Sra. Núria Rius nrius@lasalle.cat
CAP D’ESTUDIS ESO Sra. Olga Carte ocarte@lasalle.cat
COORDINADOR PASTORAL Sr. Jordi Agudo jagudo@lasalle.cat
COORDINADORA PEDAGÒGICA Sra. Assumpta Queralt aqueralt@lasalle.cat
ORIENTADORA Sra. Assumpta Queralt aqueralt@lasalle.cat
CONSERGE Sra. Montserrat Fillol mfillol@lasalle.cat
Sr. Fernando Martínez fmartinezm@lasalle.cat
SECRETARIA Sra. Laura Muñoz lmunoz@lasalle.cat
ADMINISTRADORA Sra. Dolors Lara dlaguna@lasalle.cat
COORDINADOR EXTRAESCOLARS Sr. Josep Ducat jducat@lasalle.cat

 

 
ADMINISTRADOR SALLENET administrador.sallenet.premia@lasalle.cat

 

Propers esdeveniments
    Calendari
    juny 2017
    dl.dt.dc.dj.dv.ds.dg.
    « mai   jul »
        1 2 3 4
    5 6 7 8 9 10 11
    12 13 14 15 16 17 18
    19 20 21 22 23 24 25
    26 27 28 29 30   

    Ús de cookies

    Aquesta web fa servir cookies per a garantir una millor experiència a l’usuari. Si segueix navegant està donant el seu consentiment per a l’acceptació de les mencionades cookies i l’acceptació de la nostra política de cookies, faci clic a l’enllaç per obtenir més informació.ACEPTAR